Wagi elektroniczne przemysłowe i magazynowe

Wagi przemysłowe to elektroniczne urządzenia pomiarowe, które obecnie wykorzystuje się w niemal każdym przedsiębiorstwie. Elektroniczne wagi przemysłowe znajdują zastosowanie zarówno w magazynach i dużych firmach, zajmujących się szeroko pojętą logistyką, jak i w gospodarstwach rolnych czy sadowniczych, fermach drobiu lub żywego inwentarza. Także małe firmy, w których produkt sprzedawany jest w jednostkach masy: t, kg lub g, stosują wagi pomostowe.

Współcześnie elektroniczne wagi przemysłowe stanowią standardowe wyposażenie każdej hali produkcyjnej, fabryki, sortowni, hurtowni lub magazynu. Wagi magazynowe pomostowe służą jako narzędzie pracy wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba ważenia: towarów, palet, europalet, bigbag’ów, skrzyniopalet itp. Często takie wagi określane są jako wagi paletowe.

W naszej ofercie znajdują się wagi przemysłowe o różnych zastosowaniach w zależności od warunków panujących w środowisku pracy oraz ich funkcji, takie jak wagi platformowe, wagi pomostowe, wagi paletowe, wagi inwentarzowe, wagi hakowe, wagi kontrolne, wagi wiszące, etc.

wagi platformowe

Rodzaje precyzyjnych elektronicznych wag przemysłowych z naszej oferty od producenta - Profesjonalne wagi z legalizacją

Wagi platformowe

Te platformy wagowe charakteryzują się stosunkowo prostą konstrukcją, z platformą spoczywającą na tensometrycznych przetwornikach siły. Są one wykorzystywane wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ważenie przedmiotów umieszczonych bezpośrednio na platformie, np. w centrach dystrybucji czy przy halach produkcyjnych. Są również użyteczne w magazynach, gdzie często określa się je mianem wag magazynowych. Wykonane ze stali nierdzewnej, zapewniają trwałość nawet w trudnych warunkach i agresywnym środowisku. 

Wagi platformowe często mają mały wymiar wysokościowy, co ułatwia umieszczanie na nich ważonych surowców czy towarów bez konieczności ich podnoszenia. Niektóre modele są wyposażone w najazdy, idealne do zastosowań, gdzie przedmioty do ważenia są transportowane za pomocą wózków ręcznych.

Wagi pomostowe

wagi platformowe

Wagi elektroniczne przemysłowe pomostowe są dedykowane do ważenia dużych ładunków, szczególnie w przemyśle i handlu hurtowym. Ich konstrukcja cechuje się dużą wytrzymałością, co pozwala na mechaniczne nakładanie ładunków.

Wagi pomostowe to grupa wag elektronicznych wyposażona w złącza, które umożliwiają podłączenie drukarek taśmowych, etykietujących lub komputera do drukowania kwitów wagowych, etykiet bądź sporządzania raportów. Dodatkowo, wyjścia analogowe i progowe pozwalają na wykorzystanie wag w automatyzacji procesów produkcyjnych.

Wagi elektroniczne

wagi elektroniczne

Wagi liczące / wagi towarowe, takie jak waga elektroniczna przemysłowa czy waga elektroniczna magazynowa, wyposażone w wysokiej rozdzielczości podświetlane wyświetlacze lcd, są niezwykle różnorodne i znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu, od magazynów i hal produkcyjnych po hurtownie. Ta grupa wag towarowych jest kluczowa dla precyzyjnego i wiarygodnego pomiaru dokładnej wagi różnych produktów.

Rodzaje wag elektronicznych

Wagi inwentarzowe

wagi inwentarzowe

Wagi inwentarzowe to profesjonalne urządzenia pomiarowe przeznaczone do ważenia zwierząt, takich jak trzoda chlewna i bydło. Są one wykorzystywane głównie w rolnictwie i w przemyśle związanym z hodowlą zwierząt. Wagi inwentarzowe są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie zarówno zwierząt, jak i operatorów. Niektóre modele są wyposażone w specjalne kojce, które zapewniają zwierzęciu spokój i poczucie bezpieczeństwa podczas ważenia.

Wagi paletowe

Wagi paletowe to rodzaj wag elektronicznych przemysłowych czy wag towarowych wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu, takich jak magazyny czy hale produkcyjne, gdzie są one niezbędne do ważenia ładunków o dużych gabarytach. Te profesjonalne wagi te są szczególnie przydatne w firmach logistycznych, umożliwiając szybkie ważenie towarów transportowanych na paletach.

Nasze wagi przemysłowe najazdowe i platformowe - dlaczego warto?

Oferowane przez nas wagi pomostowe posiadają w standardzie mierniki z wyraźnym, podświetlanym wyświetlaczem w obudowie ABS lub stali nierdzewnej IP65, ułatwiającym odczyt wagi. Ponadto każda dostępna w naszej ofercie waga platformowa odznacza się wyjątkowo stabilną konstrukcją, co gwarantuje zawsze prawidłowy wynik ważenia oraz bezproblemową legalizację ponowną. Wagi pomostowe dostępne są w wersji stalowej, malowanej proszkowo oraz w wersji ze stali nierdzewnej. Nasze wagi przemysłowe platformowe wyróżniają się więc długim okresem użytkowania.

Zastosowanie wag elektronicznych magazynowych, przemysłowych, wag pomostowych czy wag paletowych w większości głównych działów gospodarki to obecnie wymóg dla każdego przedsiębiorcy, który chce z powodzeniem rozwijać swoją działalność i konkurować na rynku krajowym jak i zagranicznym.

Zalety naszych wag - wagi przemysłowe, magazynowe, towarowe i platformowe

Wagi nierdzewne

Wagi nierdzewne to wagi przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach, odporne na niskie i wysokie temperatury. Wagi przemysłowe ze stali nierdzewnej, to wagi wykorzystywane w miejscach, gdzie waga przemysłowa wykonana ze zwykłej stali stopowej nie wytrzyma niesprzyjających warunków otoczenia. Jest to waga towarowa mocna, wykonana z tzw. „kwasówki”, hermetyczna i szczelna.

Waga magazynowa ze stali nierdzewnej o wysokim stopniu ochrony przed wilgocią i zapyleniem pozwala na ważenie skrzynek i opakowań w niesprzyjających warunkach w zakładach produkcji artykułów spożywczych takich jak: przetwórstwa owocowo – warzywne, zakłady mięsne, produkcja napoi i słodyczy, mleczarnie, piekarnie. Wagi towarowe nierdzewne znajdują również zastosowanie przy ważeniu agresywnych substancji chemicznych. Cała waga pomostowa, czyli konstrukcja, szalka oraz miernik wagowy, wykonane są ze stali nierdzewnej. Klasa szczelności oferowanych wag to IP68. Poniżej przedstawiona jest nierdzewna waga do palet.

Oferujemy wagi magazynowe od 15 kg – 6000 kg z legalizacją.

wagi-przemysłowe-2
Skip to content